Korzystanie z witryny ekotechnologie.eu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.

OFERUJEMY

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

ZADAJ PYTANIE

wpisz wynik działania 7 - 4

Piece akumulacyjne

Piece dynamiczne Piece statyczne Piece DuoHeat

Dimplex ulotka
informacyjna
Pobierz >>
Piece akumulacyjne

Zasada działania

Piece akumulacyjne pracują w dwóch następujących po sobie cyklach – ładowania i rozładowania. W pierwszym pobierają i magazynują ciepło w okresach, gdy energia elektryczna jest sprzedawana odbiorcom po niższej cenie (czyli gdy obowiązują specjalne taryfy oferowane przez dostawcę energii). Następnie, gdy zasilanie zostaje wyłączone, rozpoczyna się faza rozładowania, czyli przekazywania ciepła zakumulowanego w piecu do pomieszczenia.
Akumulacyjne piece elektryczne marki Dimplex umożliwiają komfortowy sposób regulacji temperatury - osobno dla każdego pomieszczenia. Takich możliwości nie dają inne rodzaje ogrzewania. Wykorzystywanie tańszej, II-giej taryfy energii elektrycznej (poza godzinami szczytu oraz nocnej) oraz taryf specjalnych (np. weekendowej) zapewnia niskie opłaty za ogrzewanie.

Budowa pieca akumulacyjnego

Rodzaje pieców akumulacyjnych

piece dynamiczne – gdzie ciepło oddawane jest do otoczenia w obiegu wymuszonym przez wbudowany cicho pracujący wentylator promieniowy, który w miarę potrzeby wydmuchuje ciepłe powietrze z pieca do pomieszczenia. Dzięki zaawansowanym opcjom sterowania zapewniają bardzo wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach.

piece statyczne – różnią się od pieców dynamicznych przede wszystkim sposobem oddawania ciepła. Oddają zmagazynowane ciepło na zasadzie konwekcji, ogrzewając powietrze przepływające swobodnie przez blok akumulacyjny. Regulacja ilości oddawanego ciepła i temperatury w pomieszczeniu jest możliwa dzięki zastosowaniu ruchomej przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

piece DuoHeat – piece nowej generacji łączące w sobie zalety pieca akumulacyjnego oraz inteligentnego zarządzania poborem energii. Wykorzystują połączenie dwóch oddzielnych, choć uzupełniających się i ściśle ze sobą współpracujących źródeł ciepła: modułu akumulacyjnego i panelu promiennikowego gwarantującego natychmiastową poprawę odczuwanego komfortu cieplnego.

Zalety ogrzewania akumulacyjnego:
  • ciepło wytwarzane jest wyłącznie tam gdzie jest potrzebne oraz w takiej ilości, w jakiej jest potrzebne; osoby korzystające z ogrzewania na prąd mają większy wpływ na sposób wykorzystania energii grzewczej .
  • uzyskiwany jest wysoki komfort cieplny w pomieszczeniu
  • duża niezawodność pracy i niska awaryjność urządzeń.
  • pełna automatyka zapewniająca możliwość bezobsługowej eksploatacji.
  • szeroki wybór opcji sterowania umożliwiający dopasowanie systemu grzewczego do indywidualnych potrzeb użytkownika, co w znacznym stopniu przekłada się na oszczędność energii i redukcję kosztów ogrzewania.
  • w miejscu wykorzystania energii nie powstają żadne produkty spalania, jakie tworzą się w przypadku wytworzenia tej samej ilości ciepła za pomocą instalacji zasilanej olejem opałowym, węglem, gazem czy drewnem.
  • zaletą ogrzewania akumulacyjnego jest również relatywnie niski koszt instalacji systemu grzewczego, nie trzeba bowiem posiadać pomieszczenia na kotłownię, miejsca na składowanie opału, komina spalinowego ani dodatkowych przyłączy (np. gazu).