Korzystanie z witryny ekotechnologie.eu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.

OFERUJEMY

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

ZADAJ PYTANIE

wpisz wynik działania 9 - 10

Piece DuoHeat

Piece dynamiczne Piece statyczne Piece DuoHeat

Seria DUO300n, 400n, 500n

Charakterystyka:
  Piece akumulacyjne DuoHeat cechuje racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej, funkcjonują one w taki sposób, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. DuoHeat wykorzystują unikalne połączenie dwóch oddzielnych, choć uzupełniających się i ściśle ze sobą współpracujących źródeł wydzielania ciepła: modułu akumulacyjnego i panelu promiennikowego, dzięki nim urządzenia działają niezwykle sprawnie, oszczędnie i niezawodnie. Stałą, komfortową temperaturę pomieszczenia zapewnia ogrzewanie promiennikowe, panel grzewczy o niskiej mocy zainstalowany jest w przedniej części pieca i kontrolowany przez precyzyjny elektroniczny termostat. Jest on w stanie szybko zwiększyć temperaturę pomieszczenia do takiej, która zapewni użytkownikowi poczucie komfortu. Ten rodzaj regulowanego ogrzewania promiennikowego jest jednocześnie uzupełnieniem podstawowego ogrzewania pochodzącego z modułu akumulacyjnego. Ciepło wytwarzane przy wykorzystaniu modułu akumulacyjnego jest produkowane dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej. Energia cieplna jest gromadzona wewnątrz pieca i uwalniana przez cały dzień. Zależnie od potrzeb użytkownik ma możliwość zwiększenia bądź obniżenia poziomu ładowania bloku akumulacyjnego. Maksymalna wydajność oraz oszczędność jest możliwa dzięki w pełni automatycznej kontroli nad wytwarzaniem ciepła przez oba źródła. Urządzenie indywidualnie i nieustannie kontroluje temperaturę pomieszczenia oraz w inteligentny i precyzyjny sposób dostosowuje ilość ciepła wydzielanego z akumulacyjnego i promiennikowego elementu grzewczego. W ten sposób zostaje utrzymana temperatura, którą użytkownik wybrał za pomocą łatwego w obsłudze regulatora elektronicznego. W ciągu dnia, znaczna część zapotrzebowania na ciepło będzie zaspokajana z zapasów energii pochodzącej z taniej taryfy nocnej. Jeżeli zajdzie potrzeba utrzymania zadanej temperatury komfortowej, panel promiennikowy zadziała automatycznie.

 • 3 modele o mocy w zakresie 0,38-0,54 kW.
 • Blok akumulacyjny – ogniwa magnezytowe dużej gęstości gromadzące wewnątrz energię cieplną.
 • Moduł akumulacyjny wyposażony w zestaw grzałek o mocach 1,3-2,6 kW (zależnie od modelu).
 • Panel promiennikowy złożony z cienkiej warstwy przewodów grzejnych przymocowanych od wewnątrz do przedniej ściany obudowy pieca.
 • Wbudowany, ustawiany przez użytkownika elektroniczny sterownik kontrolujący działanie panelu promiennikowego oraz modułu akumulacyjnego. Sterowanie za pośrednictwem panelu dotykowego LED umieszczonego w górnej części obudowy.
 • Moduł ładowania bloku akumulacyjnego współpracujący z elektronicznym czujnikiem temperatury pomieszczenia.
 • „Blokada rodzicielska” przed niepożądaną regulacją.
 • Możliwość regulacji poziomu ładowania bloku akumulacyjnego zależnie od potrzeb.
 • Podwójne zabezpieczenie termiczne promiennika ograniczające temperaturę panelu do 56°C (pierwszy stopień zabezpieczenia) i maksymalnie do 65°C (drugi stopień zabezpieczenia).


 • SeriaDUOHEAT
  Typ Moc modułu akumulacyjnego [kW] Moc modułu promiennikowego [kW] Wymiary szer/wys/gł Ciężar kompletnego pieca [kg]
  Duo 300n 1,30 0,38 600/712/130 65
  Duo 400n 1,95 0,47 830/712/130 94
  Duo 500n 2,6 0,54 1060/712/130 124

  Duo 300n - piec z dodatkowym promiennikiem
  nr katalogowy: duo_300n
  Duo 400n - piec z dodatkowym promiennikiem
  nr katalogowy: duo_400n
  Duo 500n - piec z dodatkowym promiennikiem
  nr katalogowy: duo_500n