Korzystanie z witryny ekotechnologie.eu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.

OFERUJEMY

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

ZADAJ PYTANIE

wpisz wynik działania 2 - 5
Katalog - Pompy Ciepła Dimplex
Pobierz >>

Pompy ciepła

Pompa ciepła należy do najbardziej wydajnych systemów grzewczych i podgrzewania wody użytkowej. Ponieważ czerpie ona ok.75% energii grzewczej bezpłatnie z otoczenia, tylko 25% energii pochodzi z obcego źródła (prąd elektryczny), aby wytwarzać 100% mocy grzewczej.

Także skrajne zimno jest relatywnie ciepłe. Nasze środowisko jest pełne energii. Dopiero w tzw. „absolutnym punkcie zerowym“ o wartości –273 °C nie istnieje już żadna energia. Oznacza to, że niezależnie od pory roku i pogody pompy ciepła pobierają zgromadzoną w środowisku energię słoneczną i doprowadzają ją do temperatury nadającej się do ogrzewania. Funkcjonuje to nawet w pełni zimy, przy temperaturach zewnętrznych do –25 °C.

TRZY RODZAJE ŹRÓDŁA CIEPŁA
Wraz pompami ciepła Dimplex macie Państwo do wyboru trzy bezpłatne, przyszłościowe źródła ciepła:

 • powietrze zewnętrzne,
  Pompy ciepła powietrze/woda wykorzystują powietrze zewnętrzne jako źródło energii. Nawet przy temperaturach do –25°C odbierają jeszcze od powietrza energię grzewczą.
 • grunt
  Pompy ciepła solanka/woda pobierają z gruntu poprzez kolektory lub sondy gruntowe w ciągu całego roku ciepło grzewcze o dużej mocy cieplnej.
 • wodę gruntową.
  Pompy ciepła woda/woda czerpią ciepło grzewcze z wody gruntowej. Jeżeli występuje ona w dostatecznej ilości i jakości, jest najbardziej efektywnym źródłem ciepła.
ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA – SCHEMAT

ZALETY I KORZYŚCI
 • niskie koszty eksploatacji i długa żywotność systemu
  Pompy ciepła Dimplex pracują znacznie bardziej ekonomicznie niż konwencjonalne ogrzewania olejowe i gazowe, których koszty eksploatacji są do trzech razy większe. Poza tym nie dochodzą do tego prawie żadne koszty konserwacji, ponieważ pompy ciepła nie muszą być regularnie kontrolowane czy regulowane.
 • Wysoki współczynnik efektywności COP
 • Niezależność
  Zastosowanie pompy ciepła daje niezależność od dostawców paliw (oleju i gazu)
 • Bezobsługowość, wygoda i komfort użytkowania
  Praca pompy nadzorowania jest przez wbudowany sterownik, który daje możliwość zadawania wielu parametrów związanych z pracą pompy ciepła. Urządzenie to nie wymaga również corocznych przeglądów serwisowych. Ponieważ do jej eksploatacji nie jest potrzebny ani komin, ani też zbiornik oleju, nie ma kłopotów z zanieczyszczeniami, sadzą i nieprzyjemnymi zapachami
 • Bezpieczeństwo
  W przypadku pompy ciepła chodzi o tzw. „zimny“ czynnik grzewczy, który nic nie spala, nie stanowi więc ryzyka pożaru. Odpada także niebezpieczeństwo związane z ulatnianiem się gazu, zatruciem czadem, Z tego względu pompa ciepła należy do najbardziej bezpiecznych metod grzewczych.
 • Podwyższenie wartości nieruchomości
  Zainstalowanie ogrzewanie z pompą ciepła powoduje wzrost wartości nieruchomości. W niedalekiej przyszłości na wartość danego budynku będą wpływać także koszty opałowe